Interiérové tienenie

Interiérové tienenie
Žalúzie, rolety, posuvné panelové steny

Interiérové tienenie

Interiérové tienenie je u nás veľmi obľúbeným tieniacim prvkom, pretože pri interiérovom tienení nejde len o zatemnenie miestnosti ale aj o dizajn a skrášlenie interiéru. Preto sa všetky prvky vyrábajú z kvalitných ale hlavne moderných materiálov. Interiérové tienenie je veľmi obľúbené najmä u dizajnérov, ktorí pomocou žalúzií, roliet a posuvných stien skvele dokážu oživiť miestnosť. Vnútorné tienenie má viacero funkcií. Základnou je ochrániť interiér pred slnkom. Mnoho ľudí si však tienenie inštaluje napríklad pre zamedzenie nechcených pohľadov susedov alebo okoloidúcich.
 

Veľkou výhodou je dostupná cena a jednoduchá inštalácia, ktorá prebieha bez zložitých stavebných úprav. Interiérové tienenie môžeme rozdeliť na žalúzie, rolety a panelové posuvné steny. Každý z prvkov má veľa varianov a druhov. Farebnosť prvkov je takmer neobmedzená, práve preto sa dajú skvele zladiť s interiérom.

TIP: montujeme aj exteriérové žalúzie.

right
Interiérové tienenie

Výhody interiérového tienenia

  • moderný dizajn všetkých prvkov
  • ochrana pred slnkom
  • jednoduchá inštalácia
  • dostupná cena
  • rozmanitosť farieb a druhov
  • jednoduché a komfortné ovládanie
  • ochrana súkromia
  • ochrana pred UV žiarením

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie boli obľúbeným tienením najmä v administratívnych priestoroch. Dnes sú populárne aj u majiteľov domov a bytov. Vertikálne žalúzie môžu byť látkové alebo plastové. Používajú sa najmä pri tienení veľkých okien a sklenených stien.

Horizontálne interiérové žalúzie

Interiérové žalúzie: tieniaca klasika v podobe horizontálnych žalúzií je stále veľmi obľúbeným a jednoduchým riešením. Aj tento typ žalúzií stále napreduje. Na výber je preto veľké množstvo farieb, tvarov a veľkosti lamiel.

Twintex

Najmodernejšie interiérové tienenie Twintex spojuje výhody žalúzií a roliet. Twintex sú látkové rolety. Na látke sa striedajú tmavšie a bledšie pruhy, ich vzájomné prekrývanie umožňuje vysokú reguláciu svetla. Ide o moderne a estetické riešenie vnútorného tienenia.

Rímske rolety

Sú moderným interiérovým tieniacim prvkom, ktorý obohatí vzhľad celého interiéru. Rímske rolety pozostávajú z kvalitnej tkaniny a z hliníkového profilu, ktorý sa pripevňuje nad okno. Výhodou je veľké množstvo látok z ktorých si môžete vybrať. Rímske rolety sú spojením moderného a starovekého štýlu. Hodia sa do moderných aj klasických interiérov.

Posuvné panelové steny

Posuvné panelové steny, tiež známe ako japonské posuvné steny, dokážu zatieniť aj veľké presklené okná a steny. Okrem tienenia sa môžu využiť aj na rozdelenie priestoru v interiéri. Posuvné panelové steny pozostávajú z hliníkového profilu a kvalitnej textílie.

Látkové rolety

Látkové rolety sú jednoduchý ale vysoko účinný tieniaci prvok, ktorý navyše zamedzuje nechcené pohľady z exteriéru. Na výber je veľké množstvo farebných prevedení a druhou textílie. Preto slúžia aj ako tieniaci prvok.

Ovládanie:

Vnútorné tieniace prvky sa väčšinou ovládajú manuálne (šnúrkou alebo retiazkou). Možno ich však napojiť aj na elektronický pohon. Ten je vhodnejší pri väčších hliníkových alebo drevených lamelách. Pri elektrickom ovládaní sa navyše zaručuje správny chod zastierania a odostierania, a tým sa zvyšuje ich životnosť. Ide aj o zvýšený komfort, pretože prvky možno riadiť pomocou diaľkového ovládania. Niektoré interiérové tieniace prvky možno spojiť, a to tak, že na jeden elektrický pohon sa dajú napojiť až 3 prvky. Tienenie sa tak vysúva a zasúva súčasne. Pri inštalácií sa tak znížia náklady na súčiastky.

Údržba:

Pri interiérovom tienením je údržba veľmi jednoduchá. Pri väčšine typov stačí techniku poutierať mokrou handrou alebo povysávať vysávačom.

Celá dĺžka
Galéria: 
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie
Interiérové tienenie