Látkové rolety

Interiérové tienenie
Krásne rolety do vášho interiéru

Látkové rolety

Látkové rolety sú jednoduchým ale veľmi účinným tieniacim a dekoratívnym prvkom. Vďaka rozmanitosti materiálov a farieb sú vhodným tienidlom pre všetky typy obydlia. Použitie látkových roliet je takmer neobmedzené. Možno ich inštalovať na klasické okná, strešné okná, balkóny alebo lodžie. Pri tomto type roliet si zákazník môže určiť transparentnosť (priesvitnosť) rolety. Moderné látkové rolety sa stali obľúbené aj u dizajnérov, ktorí pomocou nich skrášľujú interiér.
 

Druh látky pre látkové rolety

Základnú kolekciu látkových roliet tvoria jednofarebné prevedenia, od bielej až po čiernu. Na rolety sa však dá aplikovať potlač, ktorá roletu rozžiari. V našej ponuke máme aj látky tlmiace hluk okolitého prostredia, screenové látky, ktoré nebránia výhľadu z interiéru von, látky z teflonu určené pre vlhké prostredie alebo nehorľavé látky. Látkové rolety sa preto dajú prispôsobiť akémukoľvek interiéru. Typ látky ovplyvňuje mieru zatienenia interiéru, preto treba dobre zvážiť akú látku si vyberiete.
 

Údržba látkových roliet

Údržba látkových roliet je veľmi jednoduchá. Materiál stačí umývať mokrou handrou alebo povysávať vysávačom. Všetky látkové rolety sú vyrábané na mieru, preto si každý zákazník môže vybrať typ jednotlivých častí roliet podľa svojho vkusu. Rolety sa skladajú z hliníkového boxu, plachty, spodnej zaťažovacej lišty a retiazky. Moderné rolety možno doplniť bočnými vodiacimi lankami.

right
Látkové rolety

Výhody látkových roliet

  • variabilnosť použitia
  • moderný vzhľad
  • jednoduchá inštalácia
  • široká škála farieb a materiálov
  • jednoduchá montáž
  • jednoduchá údržba
  • komfortné ovládanie

Inštalácia látkovej rolety

Rolety sa dajú pripevniť pomocou konzoly, kazety a montážneho profilu. Všetky prvky ponúkame v rôznych farebných prevedeniach.
 

Ovládanie látkových roliet

Rolety možno ovládať ručne retiazkou, kľukou, pružinou alebo elektronicky. Elektrický pohon, ktorý poháňa rolety sa ovláda jednoducho pomocou diaľkového ovládania. Elektrický pohon je vhodný najmä pri roletách veľkých rozmerov. Pre zvýšenie komfortu sa dá pohon napojiť na slnečné senzory, ktoré rolety automaticky spustia pri silnom slnku. Váš interiér bude zatienený aj keď nie ste doma.

Celá dĺžka