Markízy

Markízy
Kazetové, balkónové, výsuvné markízy + ovládanie

Markízy

Markízy predstavujú ideálny tieniaci prvok pre Vaše terasy a balkóny, počas horúcich letných dní. Toto skvelé prístrešie navyše dodáva budove pekný a modernejší vzhľad. Ochrana pred UV žiarením by sa nemala podceňovať a preto treba zvážiť montáž vhodného tieniaceho prvku.
 
Markízy filtrujú slnečné žiarenie, čím vzniká zaujímavý farebný efekt. Markízy sú vyrábané na mieru, podľa veľkosti terasy alebo iných parametrov. Na výber je veľké množstvo farieb a motívov. Látky používané na výrobu markíz sú šité z kvalitných materiálov, ktoré sú určené na tieniace prvky. Farby nestrácajú farebnosť ani po niekoľkých rokoch a sú odolné voči poveternostným vplyvom.

right
Markízy

Výhody markíz:

  • Dostupná cena
  • Ochrana pred UV žiarením
  • Jednoduchá údržba
  • Moderný dizajn
  • Jednoduché a komfortné ovládanie
Rozdelenie markíz:

Balkónové markízy

Balkónové markízy sú so sklopnými ramenami určené na montáž na balkón. Ramená sú vybavené pružinami, ktoré zabezpečujú pevné napnutie látky. Sklon je možné regulovať od 0 až do 90 stupňov. Ovládajú sa prevažne manuálne pomocou kľuky, ale i u tohto druhu markízy je možné použiť motor.

Markízy - pergoly

Konštrukcia pergolovej markízy pozostáva pevných hliníkových profilov, ktoré odolajú zlým poveternostným podmienkam. Látka používaná na prekrytie tejto konštrukcie je zvyčajne PVC fólia s UV filtrami, ktoré vás ochránia pred škodlivým UV žiarením. Pergoly sú celoročným tieniacim prvkom, ktorý nevyžaduje žiadnu údržbu. Sú vhodne na zastrešenie terás, záhrad, väčších balkónov alebo reštaurácií.

Kazetové markízy

Kazetové markízy dodajú vášmu domu moderný vzhľad a skvele vás ochránia pred slnečnými lúčmi. Predpružené kĺbové ramená zabezpečujú pohyb látky, ktorá sa tak dá zrolovať. Látka sa ukryje v kazete, ochráni sa tak pred možným poškodeným a nečistotami. Sú vyrobené z jednoduchej ale kvalitnej konštrukcie. Realizácia je vhodná pre terasy, reštaurácie, balkóny alebo lodžie.

Výsuvné markízy bez krytu nábalu

Výsuvné markízy sú najpoužívanejší typ markíz. Tento typ je vhodný na terasy rodinných domov, zastrešenie terás v reštauráciách ako i na všetky typy balkónov . Základným konštrukčným prvkom týchto markíz je nosný oceľový profil 40 x 40, na ktorom sú uchytené ramená a hriadeľ s textíliou. Kĺbové ramená zaisťujú potrebné napnutie látky pri vysúvaní. Markízu je možné pomocou konzol montovať na strop i na stenu. Sklon tienenia sa dá pri montáži regulovať od 15 až do 60 stupňov. Najnovším typom sú výsuvné markízy bez krytu nábalu M1. Špeciálne usporiadanie profilov umožňuje dlhší výsuv markízy. Markíza je tak schopná zatieniť väčšiu plochu.

Ovládanie markíz

Manuálne – pomocou kľuky.
Motorické – možnosť kompletnej automatizácie pomocou el. pohonu integrovaného priamo v tele markízy, ovládanie pomocou nástenného vypínača alebo vysielača na diaľkové ovládanie. Pozrite si voac info o ovládaní markíz.

Doplnky k markízam

Veterné čidlo – slúži na bezpečné stiahnutie markízy pri silnom vetre. Tým chráni markízu pred poškodením.
Slnečná automatika – automaticky vysúva markízu po dopade slnečných lúčov na senzor.

Galéria: 
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy
Markízy

Kde všade vám namontujeme markízy?

 

Západ Slovenska a celá SR
Markízy montujeme najmä na západnom Slovensku. Rozsiahlejšie zákazky realizujeme v celej SR.
Markízy Trenčín
Našim tradičným regiónom je Trenčín a trenčiansky kraj. Montujeme markízy, interiérovú tienenie ako sú rolety a iné prvky.
Markízy Bratislava
Často montujeme markízy v Bratislave a celom bratislavskom kraji. V Bratislave sú obľúbené aj hliníkové pergoly.
Markízy Trnava
Ďaľšou oblasťou, kde máme mnoho spokojných zákazníkov nielen na markízy, je Trnava a celý trnavský kraj.
Markízy Žilina
Veľmi radi vám namontujeme markízy a interiérové tienenie aj v Žiline a celom žilinskom kraji.