Panelové posuvné steny

Interiérové tienenie
Japonské posuvné steny

Panelové posuvné steny

Panelové posuvné steny, nazývané tiež Japonské posuvné steny, sú jednou z najmodernejších tieniacich techník. Ich využitie je nie len ako interiérové tienenie, ale aj ako predelovacia stena alebo zakrytie výklenkov a skríň. Panelové posuvné steny sa skladajú z hliníkového profilu a z tieniaceho materiálu. V ponuke máme 2 až 5- drážkové profily. Počet drážok zodpovedá počtu panelom. Profily sa dajú spojiť a navýšiť tak počet drážok. Panely sú k pohybovým drážkam prichytené pomocou suchého zipsu alebo pohľadovej lišty. To umožňuje ich jednoduchú výmenu. PANELOVÉ POSUVNÉ STENY – patria podobne ako rímske rolety k hitom moderného tienenia. Používajú sa hlavne tam, kde sa vyžaduje zatienenie veľkého priestoru.

 
Látky pre posuvné steny

Panely sa väčšinou vyrábajú z roletových materiálov. Pre náročnejších klientov, ktorí chcú dokonalejšie panel prispôsobiť interiéru, vyrábame panel z látok, ktoré nám sami dodajú alebo zaistiť potlač panel z navrhnutého dizajnu.

 
Typy panelov

Základný typ predstavuje horné uchytenie lišty a spodnú záťažovú lištu vsunutú do tunelu.

right
Panelové posuvné steny

Výhody posuvných stien

  • ochrana pred slnkom
  • rozdelenie interiéru
  • veľké množstvo farieb a motívov
  • kvalitná konštrukcia
  • jednoduchá údržba
  • moderný dizajn

Typy panelov

Základný typ predstavuje horné uchytenie lišty a spodnú záťažovú lištu vsunutú do tunelu.
 

Údržba

V závislosti od druhu použitého materiálu sa panely buď umývajú s navlhčenou handrou alebo vysávajú. Závesy sa dajú aj prať.
 

Ovládanie

Posuvné panely sa ovládajú motoricky alebo manuálne. El. pohon vám poskytuje väčší komfort. Panely možno ovládať aj diaľkovým ovládačom. Treba však zvažovať spôsob prepojenia jednotlivých panelov a rozmery.

Celá dĺžka