Balkónové markízy

Markízy
Markízy na balkóny

Balkónové markízy

Balkónové markízy sú skvelým riešením pre majiteľov bytov, ktorí majú balkóny alebo lodžie, ale aj pre rodinné domy. Pri realizácií balkónových markíz sa využívajú markízy so sklopnými ramenami. Pri tomto type markíz je možné regulovať sklon od 0 až po 90 stupňov.

Ovládajú sa väčšinou manuálne, ale dajú sa napojiť aj na el. pohon. Ovládať ich tak môžete pomocou diaľkového ovládačaMarkízy možno napojiť na veterný senzor, ktorý ich pri silnom vetri automaticky zasunie.

Markízy sa dajú umiestniť nad balkóny, ktoré sú vysunuté, ale aj nad lodžie v panelákoch, nad ktorými je strecha alebo ďalšia lodžia. Tento typ markíz je veľmi obľúbený pre dostupnú cenu a spoľahlivú konštrukciu.

Stali sa populárnymi najmä v posledných rokoch. Pri zatepľovaní bytového domu si majitelia automaticky inštalujú balkónové markízy, ktoré sa dajú zladiť s novou fasádou.

right
Balkónové markízy

Výhody balkónových markíz

  • nízka cena
  • jednoduchá údržba
  • moderný dizajn
  • odolnosť voči dažďu, mrazom a UV žiareniu
  • napojenie na el. pohon
  • diaľkové ovládanie alebo slnečno-veterné senzory

Realizácia balkónových markíz

Ramená sú umiestnené po bokoch markízy a prepojené s predným profilom. Ramená napínajú látku, čo spôsobuje, že látka je stále napnutá.

Markíza sa dá stiahnuť, tak že látka sa navinie na oceľový hriadeľ a ramená sa prisunú k fasáde.

Údržba balkónových markíz je veľmi jednoduchá. Látka sa má umývať mydlovým roztokom a nie chemickými prostriedkami, môže sa tak narušiť špeciálna ochranná vrstva. Pohyblivé časti treba raz za čas premazať silikónovým olejom.

Ak máte záujem, neváhajte nás kontaktovať a my Vám poradíme, aký typ je pre vás najvhodnejší a ako prebieha montáž.