Žalúzie S-90

Vonkajšie žalúzie
Žalúzie typu S sú jeden z najkvalitnejších typov vonkajších žalúzií

Vonkajšie žalúzie S-90

Vonkajšie žalúzie S-90 zabraňujú až 85 % slnečného žiarenia, aby preniklo do vášho interiéru. Udržujú stálu teplotu interiéru, čo v letnom období znižuje náklady na klimatizáciu a v zimnom období zabraňujú úniku tepla. Vaše náklady sa tak môžu znížiť až o 30%. Tvar písmena S dodáva žalúziám pevnosť a odolnosť voči vonkajším vnemom. Žalúzie typu S sa tak radia k najpevnejším na trhu. Ovládajú sa buď manuálne pomocou kľuky alebo elektronicky pomocou elektromotoru.
 

Elektromotor možno ovládať pomocou vypínača umiestneného na stene alebo pomocou diaľkového ovládania, kdekoľvek v miestnosti. Elektromotor sa dá napojiť aj na veterno-slnečné senzory, ktoré zastierajú a odostierajú žalúzie automaticky podľa klimatických zmien. Vonkajšie žalúzie typu S majú v spodnej časti zalisované polyamidové tesnenie. Tvar lamely S spôsobuje, že lamely na seba perfektne doliehajú, čo zaručuje väčšiu odolnosť a odhlučnenie. Lamely sú vedené v bočných vodiacich lištách, ktoré sú odhlučnené.
 
 

Prepojenie žalúzií

Žalúzie možno navzájom prepojiť a to tak, že jeden elektro pohon môže poháňať až 3 žalúzie. Platí však pravidlo, že motor musí byť umiestnený uprostred žalúzií a na pravej strane od každej žalúzií môže byť maximálne 5 ložísk.
 
 

Technické parametre exteriérových žalúzii typu S-90

Maximálna šírka žalúzie:  400 cm

Maximálna výška žalúzie:  400 cm

Maximálna šírka spojených žalúzií: (ovládaných motorom)  8 bm

 

Typ žalúzie Minimálna šírka žalúzie Maximálna plocha žalúzie
S-90 ovládanie kľukou 40 cm 9 m2
S-90 ovládanie motorom 60 cm (55) 14 m2

 

horný profil – 56 x 58 mm z pozinkovaného oceľového plechu alebo z extrudovaného hliníka

spodný profil – v šírke lamiel z extrudovaného hliníka

vodiace profily – 20 x 20 mm z extrudovaného hliníka

krycí plech – ohýbaný hliníkový plech o sile 1,5 mm alebo 2 mm

textilné nosiče a pásky – zo špeciálnych syntetických vlákien, farba šedá alebo čierna

lamely – obojstranne farebne upravené, vyvalcované do tvaru S so zavalcovaným tesniacim profilom, šírka lamiel 90 mm, hliníkové

 

Lamely v tvare S je možné regulovať iba do jednej strany. Ich tvar je veľmi elegantný , ktorý je podobný vonkajším roletám alebo rolovacím bránam. I v zatvorenom stave ladia s vonkajšími roletami. To ocenia najmä tí, ktorí sa rozhodnú k realizácií vonkajších žalúzií a zároveň aj vonkajších roliet alebo rolovacej bráne. K zakrytiu nábalu lamiel sa využíva hliníkový krycí plech, ktorý je dodávaný v ľubovoľnej farbe podľa RAL alebo v elox.
 

Lamely ponúkame v 19 rôznych farbách, ktoré sú vyberané z najpoužívanejších farieb fasád a farieb okien. Pri realizáciách väčších ako 70 m2 si môžete vybrať ľubovoľnú farbu lamiel.Typ S 90 je spojením výhod typov Z-90 a C-80, pretože dokáže kvalitné zatemniť interiér tak ako typ Z 90 a tesnenie, ktoré ja zavalcované na hrane lamiel bráni hluku aj pri najsilnejšom vetre. Podobne ako u typu C 80 majú aj lamely S 90 pekný a moderný dizajn, ktorý uvítajú najmä architekti.

right
Žalúzie S-90

Výhody vonkajších žalúzií S-90

  • Najpevnejšie lamely na trhu
  • Bezhlučný chod
  • Vysoká odolnosť
  • Moderný dizajn
  • Na výber až 19 odtieňov farieb
  • Možnosť napojenia na svetelné a veterné senzory